




Casa Vicens
Bij een stedentrip naar Barcelona wordt er vaak een bezoek gebracht aan de prachtige Gaudí-kunstwerken, zoals Sagrada Familia, Casa Milŕ en Casa Batlló. Daarentegen wordt een ander bijzonder werk van Gaudí vaak overgeslagen, het Casa Vicens. Ben je geďnteresseerd in de werken van de bijzondere architect Gaudí, dan is Casa Vicens ook zeker een must-see.
Het begin van een glansrijke carričre
Het Casa Vicens is het allereerste huis dat de architect Gaudí ontwierp. Het huis in de mooie wijk Grŕcia werd ontworpen voor de effectenmakelaar Manuel Vicens I Montaner. Hij erfde dit stuk grond van zijn moeder in 1877 en huurde architect Antoni Gaudí in om er een mooi zomerhuis van te maken. Deze ontwerpplannen werden in 1883 gemaakt, toen Gaudí nog maar net afgestudeerd was en aan het begin van zijn carričre stond. In 1885 werd de bouw van het huis afgerond.
Manuel Vicens I Montaner overleed in 1895 en zijn vrouw, weduwe, besloot het huis in 1899 te verkopen aan Antoni Jover i Puig. Hij besloot het huis uit te breiden en zodoende werd in 1925 de architect Joan Baptista Serra de Martínez ingeschakeld. Zo werd er bijvoorbeeld een ruimte toegevoegd, de tuin werd groter gemaakt en de entree werd vernieuwd. Gelukkig werden bij dit alles de originele ontwerpen van Gaudí altijd gerespecteerd en heeft Gaudí zelfs de ontwerpen van Martínez mogen goedkeuren.
TIP-1: Bestel een skip-the-line tickets voor Casa Vicens!
Bestel een skip-the-line ticket voor Casa Vicens
TIP-2: Gaudi Pass
Met de Gaudi Pass heb je toegang tot 3 van de meesterwerken van Gaudi in Barcelona: Casa Vicens, Casa Batllo en Casa Mila (oftewel La Pedrera).
Bestel hier de Gaudi Pass
Onontdekte parel
Casa Vicens is tot 2007 bewoond geweest en pas in 2017 opengesteld voor het publiek. In tegenstelling tot veel andere bekende werken van Gaudí, heeft het huis nooit heel veel bekendheid gehad. Dit terwijl het wel zeker een bijzondere bezienswaardigheid is. Net zoals bij veel andere werken van Gaudí, is de bouwstijl zeer bijzonder. De onderste twee verdiepingen van het huis zijn ontworpen in traditionele Spaanse stijl. Het bovenste gedeelte van het huis vertoont juist weer meer Arabische invloeden.
Net zoals bij veel van zijn andere werken, heeft Gaudí zich laten inspireren door de natuur. Zo is bijvoorbeeld het huis van de buitenkant versierd met tegeltjes die beschilderd zijn met bloemetjes. Daarentegen is het wel opvallend dat er geen mozaďek en golvende lijnen te zien zijn, iets waar Gaudí bekend om staat.
Een rondleiding door het huis
Casa Vicens is een behoorlijk groot huis. Zo heeft de begane grond een oppervlakte van meer dan 300 m2. Het huis telt drie verdiepingen plus een kelder. Deze kelder diende voorheen als kolenkelder, maar is tegenwoordig de La Capell boekenwinkel. Op de begane grond vind je de algemene ruimtes, zoals de eetkamer, een foyer, een veranda en een rookruimte. Op de eerste verdieping zijn de privévertrekken van de familie te vinden. Zo vind je hier twee slaapkamers, een badkamer en een zitkamer. Vanuit de grootste slaapkamer heb je toegang tot het dakterras wat zich boven de overdekte veranda bevindt. Vanaf hier heb je uitzicht over de tuin. De derde verdieping van het huis is meerdere keren aangepast maar diende in het verleden als slaapplek van de bedienden. Tegenwoordig is er een permanente tentoonstelling van Casa Vicens te bewonderen. Het dak van het huis is ook toegankelijk en beschikt zelfs over een looppad rondom het huis.
Casa Vicens bezoeken
Als je geďnteresseerd bent in de werken van Gaudí, al vaker in Barcelona geweest bent, of gewoon graag meer wilt zien dan de standaard highlights van de stad, raden wij je zeker aan om een bezoekje te brengen aan Casa Vicens. De tickets koop je vooraf via de website waarbij je gelijk een tijdslot kunt kiezen wanneer jij graag het huis bezoekt. Er zijn maar een beperkt aantal tickets per uur, dus het is zeker aan te raden om je bezoekje van tevoren te organiseren. Wil je graag meerdere bijzondere werken van Gaudí bezoeken? Breng dan een bezoekje aan Casa Milŕ, Casa Batlló, Parc Güell en de Sagrada Familia.
Casa Vicens
Carrer de les Carolines 24, Barcelona
Prijs: €16,- (algemeen), €14,- (gereduceerd) Openingstijden: ma t/m zo van 10:00 – 20:00 uur Metro: L3 (Fontanta).